Zde budeme uveřejňovat Vaše názory a návrhy a dávat prostor k diskuzi ohledně naší vesničky. Nebudeme uveřejňovat anonymy a vulgární a urážlivé příspěvky, kdo chce projevit názor, měl by se pod něj podepsat a i nesouhlas a nespokojenost lze vyjádřit slušně.

Názory, nápady a otázky

přidán lednový východ slunce nad mlhavými Ouholicemi

vopálenský 04.01.2014
hezký den Slunce vychází v osm hodin a zapadá v 16.20

http://navraty.rajce.idnes.cz/navrat_Slunce_v_Lednu/

studánka ohrožená

Vopálenský Václav 13.12.2013
http://www.estudanky.eu/7140-studanka-na-horach

Výlet na kole

Martin Exner 13.12.2013
Objel jsem dnes na kole naší vísku. Často k nám domů jezdí na návštěvu naši přátelé z Německa, Švýcarska nebo Holandska, a my jezdíme k nim. Když jsem se podíval jejich očima, nebyl to pěkný pohled, budeme mít dost práce. Jak jsem vyjel, tak jsem měl na očích to černé bahno kolem příkopů, co sice vybrali, ale neodvezli a ty cihly co nechali u cesty. Před podjezdem u plotu poházené pytle s pískem ještě od povodně, sice zaplavení nezabránily, ale nikdo je už neuklidil, na podjezdu ukradená mosazná cedulka povodně 2002. Za podjezdem vpravo rozježděné bahno od aut čekajících na lidi od vlaku, kolem naházený odpad ze zahrad - větve, listí a kupky hnijící trávy cestujícím z vlaku na uvítanou, podél slepé silničky od lípy vlevo pod most D8, kam chodí lidé na procházku, je mnoho malých a několik velkých kup hnijícího listí a trávy, v tom křoví je dost odpadu, i celé pytle s odpadem. Na konci asfaltu je také nepořádek, pod mostem také. Pak jsem jel na nádraží, tam je cedule „Nové Ouholice“ pocákaná barvou a způli zarostlá, zastávka počmáraná, kolem podjezdu i podchodu všude hnusně posprejováno. Na parkovišti je skládka hlíny, kolem kontejnerů a hlavně za nimi odpadky, mezi jiným i eternitové střešní tašky. Na dětském hřišti je taky svinčík, jedna houpačka byla jednou ukradená, tak jí raději na zimu uklidili. Rezaté zábradlí před hospodou je ohnuté, asi do něj někdo najel a je tam podivný vystouplý betonový kryt kanalizace, tam si to koleduje o úraz. Naproti hospodě se válí na zemi značka „přechod pro chodce“ i se zkroucenou tyčí. Pak jsem jel nahoru tou cestou na Hory, sflikovali tu opravu pěkně, takový standard balkánské vesnice, ale aspoň něco, aspoň už je sjízdná. Je tam prý někde uprostřed bývalá studánka, tu studánku jsem nenašel, ale zato vpravo podél cesty za „Alenčiným královstvím“ je pěkný svinčík a naši sousedé tam vozí také trávu a listí a občas i něco horšího. Suma sumárum jsem se začal docela stydět, kde to bydlím a jak to kolem vypadá. Martin Exner, 17.11.2013

Re: Výlet na kole

Ondřej Vopálenský 13.12.2013
Co se týče studánky na konci ulice, tak co já vím, tak jsou tam dva pramínky, které jsou nejspíš teď pěkně zarostlý, takže budou skoro k nenalezení. Jinak co si pamatuji, tak jeden vypadal jako louže a druhý jako větší louže :-) Puvodně jsem si myslel, že jde o studánku na sazenské straně, jelikož tam z ní i teče pramínek, tak 50 - 100m dlouhý. Na jaře bychom se mohli zůčastnit akce otvírání studánek a ony louže předělat na studánku.

Re: Re: Výlet na kole

Milan Řáda 21.02.2014
Zdravím,ta studánka byla-je opravdu zhruba ve 3/4 rovinky stoupání,byl-je přímo nad ní jírovec (kaštan) a je to přímo u vrátek na pozemek ,kde byli-jsou psi-němečtí ovčáci.Jména majitelů pozemků už nevím,přeci jen se to za těch 27 let,co už jen do Ouholic dojíždím,změnilo.
Louže-studánky byly pod vrcholem kopce,kde jsme léta pálili čarodějnice-některé roky byly úplně vyschlé.
Sazenská studánka oproti tomu teče snad pořád,jen vydatnost pramene kolísá dle toho,jak "mokrý"je rok.
Záznamy: 11 - 15 ze 15
<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Okrašlovací spolek Nových Ouholic a okolí, o.s. Nové Ouholice 30
277 52 Nová Ves
602309719 mex1@centrum.cz