Zde budeme uveřejňovat Vaše názory a návrhy a dávat prostor k diskuzi ohledně naší vesničky. Nebudeme uveřejňovat anonymy a vulgární a urážlivé příspěvky, kdo chce projevit názor, měl by se pod něj podepsat a i nesouhlas a nespokojenost lze vyjádřit slušně.

Názory, nápady a otázky

bach remedy chooser

Elliottal 07.12.2020
prescription reading glasses [url=http://www.educhand.fr/stilfr.html]http://www.educhand.fr/stilfr.html[/url] herbal remedies uti

krásné léto všem

jirka ze syslovic 14.07.2014
nějak tu vázne dialog a vůbec . Že by ozvěny demokracie úřadů? Jsou někde i lidé, kteří dokáží hájit své. Na Kralupsku je ještě totelita ahoj.

Re: krásné léto všem

z nálek 05.08.2014
Aktualizace:

Milí příznivci cyklomaratonu Author Král Šumavy,

31.7.2014 byla odeslána petice s podpisovými archy na Krajské ředitelství Policie ČR v Plzni. Podařilo se shromáždit 1127 podpisů. Děkujeme všem, kteří připojili svůj podpis a ještě více těm, kteří svou aktivitou pomáhali podpisy shromažďovat. Věřím, že naše petice pomůže k pochopení na straně policie, že Král Šumavy je fenomén, má velkou podporu ze strany veřejnosti a že je pro něj velká "společenská objednávka". Příkladnou podporu policie jsem viděl včera na Krakonošově cyklomaratonu v Trutnově - tímto bych chtěl také tamějším policistům poděkovat, opravdu příkladně "pomáhali a chránili".

O dalším vývoji - reakci plzeňské policie na naší petici Vás budeme na těchto stránkách informovat.

Zdravím

Více zde: http://www.noveouholice.cz/novinky/petice-za-krale-sumavy/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

jarní svátky

jirka ze Syslovic 20.04.2014
Jarní svátky jsou tradičně spojovány s větší návštěvností našeho regionu a s jarním úklidem, který vrcholí spálením čarodějnic a všeho ošklivého co se za temné období nahromadilo. Dříve se pálily obecní a mírové ohně pod vrcholem nynější zrekonstruované vyhlídky. Později bylo místo oploceno a dnes se tam již ovce nepasou a místo je dost zarostlé nálety.
Nová směrovka na vyhlídku láká zmožené kolemjdoucí a ti jsou překvapeni po jednotvárném putování.
Po Dvořákově cestě proběhl cyklo-běžecký závod Říp- Řež. Kdo znáte podrobnosti a výsledky tak se prosím ozvěte.
Příjemné jarní svátky Jiříkům a všem oslavencům a příznivcům přírody

Bordel

Hotentot 19.04.2014
Možná by bylo vhodné, aby někteří příznivci spolku začali s úklidem na svých pozemcích.

S pozdravem Hotentot

Re: Bordel

tento 20.04.2014
jestli jsou posekané kytky úklidem,tak nejlíp uklízí motorovka.Zdá se,že bordel má mnoho významů a fuj nejsou posekané růže, ale příliš volně rostoucí stromy a ti protivní ptáci .Šípkové a jiné nálety jsou naopak téměř chráněny. A na soukromých pozemcích se dobře odhazuje odpad, který si doma sami uklidíme.Tento ho ho.čest práci a pomluvám.

všeználkovi

hromádka 26.02.2014
všeználkovi
Díky za ten postřeh. Voda je základem života .Tečka.
To ví každý. Dnes může být všeználek téměř každý. Chytrých jedinců je spousta, mnoho si dokáže zařídit měsíční příjem dvěstěpadesát tisíc. Ale voda je nutná pro všechny a řešení je jinde. Dnes není problém REVITALIZOVAT veřejnou zeleň, stačí jen pár litrů benzínu a pár korun k tomu. Hromady odstraněné vegetace tak konečně prosvětlí naše okolí. Co to vlastně je všeználku? Všichni víme že zeleň pohlcuje prach, hluk, vytváří kyslík pro ostatní živočichy, kvetoucí flora navíc vytváří šťávy pro hmyz a tím zaručuje větší rozmanitost. A také je to krásné, když na jaře začne rašit odporné chroští a změní se v oázu nového života. Z geniální myšlenky je možné odstranit všechna slova. Benzin naopak spalováním ničí kyslík. Další kyslík je třeba při ostatním spalování (všeználek-proto se tomu říká spalovací motory). Chroští vzniklo z půdy, minerálů a VODY. A jsme na začátku. Současný narušený vodní system na celém světě je podle internetu způsoben špatnou péčí o přírodu a nedostatkem finančních prostředků. Půda se vyčerpává, odstraňuje,likviduje, devastuje a ještě je z toho pro ty jedince zisk. Celkový výsledek je ovšem zcela jiný. Záplavy v Anglii ukazují na stejné problémy. Požáry v Austrálii, devastace v Amazonii, Antarktidě, mráz na Floridě a Kalifornii, sněhové kalamity v Americe i Africe a také v jižní Evropě. Všechno začne máchnutím křídla MOTÝLA než úplně vyhyne....viď,že je to tak. A ví to přece téměř každý.
V.D.Hromada a David Hromádka hezký den

Mnoho lidí také zajímá jest-li bude zdevastována poslední oazka brouků a skřivánků v prostoru Na Horách. Některé jen proto, aby se dozvěděli, jest-li vyhrají motýlkáři nebo nezastavitelní miliardáři v džípech a co z toho bude mít okolní obyvatelstvo


s pozdravem zmar neInfo

Všeználek 08.02.2014
Noc začíná večer a končí brzo ráno.
Vím vše.

pochvala

Lucka 15.01.2014
Super stránky a aktivita, klobouk dolů ;).
Konečně to tu zase žije :).

A je super, že jste skupinka, taťka na vše byl sám a už toho měl plné kecky, ale má taky pěkné stránky: http://www.vrba-povltavi.estranky.cz/ - jen je toho tam pro většinu lidí až moc a někdy dost těžko pochopitelné pro lidi, kteří nejsou "zasvědceni", jsou to stránky zdarma, tak má trochu i omezené možnosti, ale dá se k tomu vracet a dá se tam najít mnoho zajímavých informací a krásných fotek. Tady též ;)

Krásný den všem ;) a děkuji, že jste a že se zajímáte ;)

všechno dohromady o prostředí

vopálenský václav 09.01.2014
Všechnodohromady
Mnoho lidí se věnuje záchraně přírody a života na planetě. Věnují se ohromné finanční částky a energie na zlepšení kvality, ale není jasné co to ta kvalita je. Globální ekologové a politici a tvůrci umění o přírodě nejsou schopni spolu najít východisko z katastrofy. Někteří dokonce žádnou katastrofu nevidí. Začíná to na úrovni našeho nejbližšího okolí. Každý vidí rád mláďátka lva hrající si na dokonalých detailních záběrech z divočiny. Ovšem žít v blízkosti šelem v Africe nebo Asii je pro místní čím dál nebezpečnější. Hladová divoká zvířata, která občas nakrmí turisté nebo náboženští poutníci jsou velice problémová. Tento problém však není tak vzdálený. I v městech Ameriky a dokonce velkoměstech EVROPY a Ruska jsou dokonce tlupy a smečky hladových tuláků. Potravní řetězce jsou silně narušené ve všech rozměrech počínaje výživou člověka. Ještě nedávno bylo mnoho lidí buď soběstačných nebo jim vlastní produkce ze zahrádek a malého hospodářství doplňovala sortiment. Dnes se někteří snaží k této praxi vrátit, ale doba pokročila nezadržitelně. Ovlivňování životního prostředí člověkem se dostalo do kolotoče zisku, prodeje a likvidace nadbytků. Mocné firmy bezostyšně likvidují každou konkurenci, ale to není TO HLAVNÍ. Lidé si nasazují tu oprátku téměř dobrovolně. Nejdůležitější je dostihnout a napodobit ekonomicky úspěšnou společnost, ale ta je v krizi. A lidé chtějí mít práci aby si mohli koupit potištěná trička místo kožešin, které spálili na protest proti zabíjení zvířat…!!!!
V Japonsku udržují po stovky let zahrady nenápadným způsobem. Západní společnost provádí úklid devastačním způsobem a ještě tvrdí, že o nic nejde. Zodpovědný úředník alibisticky pošle potřebného aby provedl VÝCHOVNÝ řez v době vegetačního klidu. Tento úklidový naschvál pro naši vesničku znamená, že nerozkvetou jarní keře, které nepřilákají a nenakrmí včely. Drobný hmyz je pro moderního člověka obtížný a motýla si může prohlédnout na DVD i s drobnými pěvci. Je podivné jak se lidé obratně vyhýbají při úklidu skutečnému plevelu. Tak postupně vymizely léčivé a kvetoucí byliny a byly nahrazeny pravidelně sekanými trávníky ve kterých se neudrží ani pampeliška a vysokými nikdy nesekanými prostorami plnými kopřiv a vysokého bodláčí a náletových dřevin. Vzrostlé kvetoucí keře jsou redukovány až k zániku a uříznout mnoho let rostoucí strom je otázka okamžiku. Péče o sazenice je tak zneuctěna, degradována a zesměšněna. Vysadíme nové a lepší stoleté stromy plné umělých ptáků. Je smutné, že v této době velkých možností není reálná možnost ochránit své nejbližší okolí. Chodili jsme na stráň sbírat a sušit řebříček aby byl acilpirin. Dnes je tam plevel a léky se dováží z Kanady a když je nepřivezou lékař vám něco předepíše. Přesto se život lidí prodlužuje, ale není to hezká cesta.vjv 2014
Záznamy: 1 - 10 ze 15
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Okrašlovací spolek Nových Ouholic a okolí, o.s. Nové Ouholice 30
277 52 Nová Ves
602309719 mex1@centrum.cz